Search

Friday, September 10, 2010

#2 - 7INCH


ikinci posta. bu post da mevcut olan 7inchler; 1848 , Age , Coleman , Ettil Vrye , Fragrant Cloud , Parades End , Rusty James.

1848
Seattle çıkışlı politik emo/hc grubu. 3 kişiler ve 1997de aktif olmuşlar. last fm informasyonunda elemanların şuanda neler yaptıkları yazıyor. burada da grup hakkında birinci ağızdan bir takım bilgiler içeren uzun bir yazı var. şarkılarda basslar çok hoş tınılarda geliyor kulağa yer yer hızlı partların oluşturduğu hardcore tavırlı vokaliste sahip iyi bir grup.

Last Fm

Age

Age almanya çıkışlı hardcore grubu. grubun soundu fazla emo tınıları içermiyor. daha hardcore, tavrı daha sert olan bir grup. bu grup dağıldıktan sonra grubun elemanları Rusty James ve Assay adlı gruplarda çalmaya başlıyor.

Last Fm

Coleman

hakkında hiç bir bilgi olmayan grup. kayıt eski arada blast beatler. şarkı başlarında ve sonlarında konuşma introları ve o garip vokaller. şeytani vokaller. zamanının emoviolence grubu gibi. fakat vokal işin içine girince şarkılar bir anda değişiyor adeta.

Last Fm

Ettil Vrye

ettil vrye 1996 ve 2000li yıllar arası aktif müzik hayatını sürdürebilmiş harika bir emo/hardcore grubu. grubun iki eleman luke pearson, brendan campbell grup dağıldıktan bir süre sonra Sinaloa adlı bir diğer harika emo/hardcore grubunu kuruyorlar. sonradan Sinaloa aşmış ürünler çıkarıp müzik kariyerlerinde harika yerlere geliyorlar. Ettil Vrye Sinaloa'nın o dönemlerde nerelere geleceğinin elle tutulur canlı kanıtı. gitar riffleri olarak Sinaloa'dan esintiler görüyoruz fakat kayıt açısından aynı şeyi söylemek imkansız. inanılmaz duygulu gitar riffleri aslında cok simple. fakat önemli olan tabi ki basitliği ya da zorluğu değil. dinleyiciye verdiği duyguyla ölçüşemez. hepinize "Did the Flash Catch It In Time" adlı şarkı gelsin..

Last Fm
Myspace

Fragrant Cloud
hızlı hardcore ! temposu oldukca yüksek 90 hc grubu.

Last Fm

Parades End

1994 çıkışlı hardcore/emo grubu. konser verdikleri gruplar hakkatten allstar;Refused,Lifetime,Nuzzle,Man is the Bastard,Huasipungo,Los Crudos,Submission Hold,1134,Resist and Exist,Boy Sets Fire. kayıtları diğer türdaşlarına göre cok daha iyi. hatta en iyi 90 emo grupları arasında yer alabilir bu grup rahatca.

Last Fm
Myspace

Rusty James

alttaki "Sog" başlığının konser afişinde bulunan almanya grup. bu grubu oradan görüp keşfettim. kayıtları çok hoş ve başarılı. emo/pop punk dolaylarında gezinen bir sounda sahipler. basslar harika lirikler de anladığım kadarıyla ingilizce. "boxer and his wife" adlı şarkı muhteşem.

Last Fm
Myspace#2 - 7INCH DOWNLOAD

No comments: